Úterý 22. Leden 2019
Home / veřejné zakázky / Rath s Pancovou měli krytí i na ÚOHS

Rath s Pancovou měli krytí i na ÚOHS

Nestandardně vstřícné rozhodnutí vydal těmto korupčníkům i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. O inkriminovanou zakázku na rekonstrukci Buštěhradského zámku se ÚOHS nezajímal, koneckonců dodavatelé ani nevládní organizace si na ní nestěžovali. Tam to byl zřejmě klasický scénář, kdy se všichni dodavatelé domluvili navzájem. Kromě „vítězné“ Konstruktivy Branko se přihlásily další čtyři firmy, jejichž nabídky však byly až zázračně shodné: od 214,7 do 217,3 milionu.

Stín podezření však padá na úlohu ÚOHS ve veřejné zakázce na telekomunikace, vyhlášené konglomerátem  nemocnic Středočeského kraje. V té jsme našeho klienta bránili před evidentně účelovým a nezákonným postupem ředitelky Pancové. Vůbec se jí nelíbilo, že náš klient podal nabídku s nejnižší cenou a snažila se jej zbavit za každou cenu. Nejprve se pokoušela soutěž účelově zrušit a vzápětí firmu ze zakázky vyloučila na podkladě zmanipulovaných podmínek. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže k tomuto případu vydal neuvěřitelně odbyté rozhodnutí, které popírá zdravý rozum a zcela ignoruje objektivní stav věci. Snaha jít na ruku zadavateli a dopomoci k zakázce druhému uchazeči s horší cenou (Telefónica) z něj čiší až příliš okatě. V současné době čeká rozhodnutí ÚOHS na své projednání u soudu.

Autor Tomáš Pfeffer

Tomáš Pfeffer
Působí v týmu INDOC od roku 2002 jako zakládající partner. Problematice veřejných zakázek se věnuje od začátku působnosti prvního českého zákona o veřejných zakázkách. Na starosti má především taktiku, argumentaci a strategii postupu v jednotlivých kauzách našich klientů. Rovněž vyniká v nekonvenčním myšlení, nazývání věcí pravými jmény a setrvalém odporu vůči zaběhnutým (ne)pořádkům. Klienti s ním často řeší svůj přístup na trh veřejných zakázek a byznys development jednotlivých obchodních příležitostí.