Přeskočit na obsah

Česká pozice rozebrala průšvih MMR s Národním elektronickým nástrojem. Zodpovědné úředníky neuvedla

Štítky:

Trefný článek redaktora Táborského popsal průšvih projektu Národního elektronického nástroje. Sám se pod jeho tristní zhodnocení podepisuji avšak současně se nemohu nezeptat – proč se autor s chirurgickou přesností vyhýbá pojmenování zodpovědných úředníků? Zrovna v tomto případě je to velmi snadné. Nic není potřeba složitě rozplétat.

NEN měl (a dokud ho nová ministryně Jourová nevyhodí, tak stále bude mít) na starosti RNDr. Jiří Svoboda, dlouholetý šéf odboru Odbor elektronizace veřejných zakázek a koncesí na MMR. Jediné, čím tento člověk vynikal, bylo maskovat žalostně neproduktivní výsledky své práce. Elektronizace veřejných zakázek pod jeho taktovkou přešlapovala na místě a vyprodukovala spíše nepotřebný a nepřehledný balast. A je úplně jedno, zda šlo o prostý diletantismus, či Svoboda slepě plnil pokyny svého nadřízeného náměstka Mgr. Jana Sixty. Ten se svého času proslavil neoblomným tvrzením, že není pravdou to, že by velká většina veřejných zakázek byla úmyslně manipulována a byl tam korupční zájem.

Přihlaste se k odběru článků. Jednou za čas pošleme výběr těch nejzajímavějších.

sdílejte článek
Tomáš Pfeffer

Tomáš Pfeffer

Působí v týmu INDOC od roku 2002 jako zakládající partner. Problematice veřejných zakázek se věnuje od začátku působnosti prvního českého zákona o veřejných zakázkách. Na starosti má především taktiku, argumentaci a strategii postupu v jednotlivých kauzách našich klientů. Rovněž vyniká v nekonvenčním myšlení, nazývání věcí pravými jmény a setrvalém odporu vůči zaběhnutým nepořádkům. Klienti s ním často řeší svůj přístup na trh veřejných zakázek a byznys development jednotlivých obchodních příležitostí.