Přeskočit na obsah

INDOC na semináři o odpovědnosti znalců. Přijďte!

  • INDOC 
Štítky:

Práce znalců zasahuje do mnoha oblastí života. Nejedná se jen o odborné posudky pro potřeby soudních řízení. Důležitou roli hrají znalci také ve správních řízeních či právních jednáních včetně soukromého sektoru. Jejich práce tedy může zásadně ovlivnit nejen životy jednotlivých občanů, ale také institucí či firem. Takové důležitosti ovšem ne vždy odpovídá kvalita odvedené znalecké práce.

O zmapování současného stavu, možnostech kontroly a případné nápravy se budeme spolu s dalšími přednášejícími snažit na semináři pořádaném ústavně právním výborem PSP ČR dne 3. června 2014 v budově Poslanecké sněmovny.

V našem vystoupení se budeme samozřejmě věnovat hlavně působení znalců v oblasti veřejných zakázek, kde jejich neodpovědná činnost může mít a také často mívá naprosto devastující účinky. Není to ostatně tak dávno, kdy se INDOC výrazně angažoval v kauze znalce Vladimíra Smejkala, jehož poradenské a „znalecké“ působení na MPSV skončilo trestním stíháním pana znalce mj. pro zločin křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku, jak se dočtete např. zde.

Seminář pod záštitou Ministerstva spravedlnosti ČR je otevřen široké veřejnosti, velice rádi se tam s vámi potkáme.

Kdy: 3. června 2014 od 9:30 hodin
Kde: v budově Poslanecké sněmovny – místnost č. 205, Sněmovní 1, 118 26 Praha 1

Kompletní program s časovým rozvrhem přednášek si můžete stáhnout níže.

Seminar PSP Odpovednost znalcu

Těšíme se na vás

Přihlaste se k odběru článků. Jednou za čas pošleme výběr těch nejzajímavějších.

sdílejte článek
Kolektiv partnerů

Kolektiv partnerů

Články vydané pod značkou INDOC se obvykle týkají obecného tématu, na které máme jednotný názor a chceme ho vyjádřit konsensuálně.