Přeskočit na obsah

Pojďte s námi na Májovou konferenci ÚOHS. Budeme tam mluvit o problémech dodavatelů s přezkumem veřejných zakázek

  • INDOC 

Dostali jsme příležitost zvednout na letošní Májové konferenci ÚOHS téma dodavatelského pohledu na přezkum veřejných zakázek. Dlouhodobě opomíjená pozice těch nejnenáviděnějších účastníků zájezdu, tedy uchazečů, kteří eskalují své stížnosti k brněnskému úřadu, tak dostane zastání přímo v jámě lvové. Kdo mě chcete vidět na vlastní oči, poslechnout si myšlenky, jež byly dlouhou dobu tabu, máte příležitost v půli května v brněnském hotelu Continental.

Dodavatelům se nakonec bude věnovat celý blok a to první den odpoledne. Uvedu jej prezentací pojmenovanou Přezkum veřejných zakázek pohledem dodavatelů – z druhé strany to vypadá o dost jinak. Naváží kolegové ze stavební a ICT branže s oborově specifickými příspěvky. V sále bývají stovky špiček z oboru českých veřejných zakázek. Povětšinou zadavatelé, poradci, advokáti, lidé z ÚOHS, MMR a soudů. Tentokráte je doufám doplní i početná skupina dodavatelů, která by měla svou čest, postoje a důstojnost začít hájit trochu odvážněji, než z pohodlí kanceláří svých korporací.

Májová konference ÚOHS 2024

Novinky, diskuse se soudci, pohled dodavatelů, postřehy z praxe

Konferenci zahájí předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna a v prvním bloku na něj navážou místopředsedkyně ÚOHS Markéta Dlouhá a vrchní ředitelka Leona Gergelová Šteigrová z Ministerstva pro místní rozvoj informacemi o nejnovějším dění i budoucnosti veřejného zadávání.

O judikatuře a přístupu českých správních soudů k problematice veřejných zakázek bude následně diskutovat ředitel Mojmír Florian z ÚOHS se soudci Davidem Rausem (Krajský soud v Brně) a Petrem Mikešem (Nejvyšší správní soud). Problémy, které v současném systému zadávání veřejných zakázek spatřují dodavatelé, proberou v dalším panelu Tomáš Pfeffer ze sdružení INDOC, Martin Fridrich a Jan Mareček jako zástupci sektoru ICT a stavebnictví.

Závěrečná část prvního dne konference bude věnována zkušenostem z praxe kontrolních orgánů v podání vrchního ředitele Jiřího Fojtíka z Ministerstva financí a zástupců Centra pro regionální rozvoj. Paralelně bude probíhat také kulatý stůl se zástupci Odboru druhostupňového rozhodování ÚOHS, který bude věnován hodnocení nabídek na základě kvalitativních kritérií.

Konferenční program ve čtvrtek 16. května otevře prezentace na téma nejnovějšího dění na úrovni Evropské unie, které zprostředkují Vítězslava Fričová z Evropské komise a ředitelka Odboru druhostupňového rozhodování ÚOHS Iveta Pospíšilíková. Paralelně bude probíhat také kulatý stůl se zástupci první instance Úřadu, který se zaměří na problematiku stanovování předpokládané hodnoty veřejné zakázky.

Předposlední panel konference přinese rozmanitá témata jako bid rigging, finanční zdraví dodavatele a efektivní nákupy, která budou prezentovat advokátka Marcela Káňová (Rowan Legal), Jan Vašek (Nákupní klub) a Marcela Turčanová (APUEN Akadémia). Závěrečný bod programu pak bude věnován zkušenostem ze zadávací praxe, zejména pak problematice vendor lock-in (David Mareš, MT Legal) a změn kvalifikace a self-cleaningu dodavatele (zástupci ÚOHS).

PROGRAM

Středa 15. a čtvrtek 16. května 2024

Hotel Continental Brno

Přihlaste se k odběru článků. Jednou za čas pošleme výběr těch nejzajímavějších.

sdílejte článek
Kolektiv partnerů

Kolektiv partnerů

Články vydané pod značkou INDOC se obvykle týkají obecného tématu, na které máme jednotný názor a chceme ho vyjádřit konsensuálně.