Přeskočit na obsah

ÚOHS lační po dvou kaucích za opakované zrušení jednoho tendru

Snaha Czechinvestu o zrušení půlmiliardové zakázky na podporu ICT v malých a středních podnicích je nekonečný a hodně smrdutý příběh. Klikatou plavbu tohoto případu antimonopolním úřadem dnes oživili David Říčný a referentka jím vedeného odboru Kristýna Kolorosová. Vydali totiž usnesení, ve kterém po našem klientovi žádají, aby složil další, v pořadí již druhou kauci. My přitom od počátku protestujeme vůči jedinému skutku – nezákonnému zrušení zadávacího řízení. To nebyl antimonopolní úřad schopen vyšetřit ani za rok a půl! Místo toho si úředníci věc přehazují s předsedou tam a zpět. Zato bravurně skočili na špek zadavateli, který liknavosti úřadu využil, když původní rozhodnutí o zrušení odvolal a obratem vydal nové, obsahově identické. Co na tom, že jde meritorně o stejnou věc. Antimonopolní úřad má máslo na hlavě, ale toto bryskně uchopil jako příležitost vyrazit z GTS Czech dalších 100 tisíc korun.

Chtít po někom druhou kauci za stejné meritum při vědomí toho, že jsem sám nahrál zadavateli liknáním při prošetřování kauzy, to už žádá hodně silný žaludek. Ale tak už to bývá, že nestydové se nestydí, na rozdíl od tzv. obyčejného člověka, který si úspěšně osvojil reflex připadat si jako blbec.

V návrhu ze dne 25. 7. 2013 navrhovatel uvádí, že přílohou návrhu je doklad o složení kauce. Přílohou návrhu je však dokument ze dne 11. 4. 2012, prokazující složení částky 100 000,- Kč dne 10. 4. 2012 na bankovní účet Úřadu. Výše uvedená částka byla navrhovatelem složena jako kauce ve smyslu § 115 odst. 1 zákona v souvislosti s návrhem navrhovatele ze dne 15. 3. 2012, proti rozhodnutí zadavatele o zrušení zadávacího řízení ze dne 17. 2. 2012. Návrh navrhovatele ze dne 25. 7. 2013 směřuje proti rozhodnutí zadavatele o zrušení zadávacího řízení ze dne 18. 6. 2013.

Usnesení ÚOHS ve SŘ k opakovanému zrušení (GTS Czech ca Czechinvest)

Přihlaste se k odběru článků. Jednou za čas pošleme výběr těch nejzajímavějších.

sdílejte článek
Tomáš Pfeffer

Tomáš Pfeffer

Působí v týmu INDOC od roku 2002 jako zakládající partner. Problematice veřejných zakázek se věnuje od začátku působnosti prvního českého zákona o veřejných zakázkách. Na starosti má především taktiku, argumentaci a strategii postupu v jednotlivých kauzách našich klientů. Rovněž vyniká v nekonvenčním myšlení, nazývání věcí pravými jmény a setrvalém odporu vůči zaběhnutým nepořádkům. Klienti s ním často řeší svůj přístup na trh veřejných zakázek a byznys development jednotlivých obchodních příležitostí.