Přeskočit na obsah

Praha dostala pokutu 5 mil. Kč za zakázku na software od Gordicu

Štítky:

Stejně jako v nedávné zakázce na telekomunikace, ve které již Hlavní město Praha inkasovalo pokutu 1,1 mil. Kč a zákaz plnění ze smlouvy, došlo nyní na rozhodnutí i v případu jednotného ekonomického software od jihlavské firmy Gordic. Ten město pořídilo také bez soutěže v jednacím řízení bez uveřejnění. A nebyl to nákup zrovna skromný. Celková cena dosahovala téměř 538 mil. Kč. Pokuta ve výši pěti milionů korun je tedy zcela na místě.

Škoda jenom, že ÚOHS nemohl vyslovit zákaz plnění smlouvy. Případ totiž šetřil z vlastního podnětu, nikoliv na návrh některého z poškozených dodavatelů. Také vám příjde zajímavé, že město pořídí bez soutěže informační systém za půl miliardy korun a firmy jako Microsoft, SAP, Asseco, Unicorn a další, pouze mlčky přihlížejí?

Zadání ušité na míru Gordicu opět stavělo na tendenčních stanoviscích Mgr. Krofty z AK Abbot Legal a JUDr. Milana Zápotočného. Dále se se svým znaleckým posouzením opět vyznamenal Ing. René Piták (ano, to je ten borec, co mezitím stihl vyletět i z Ministerstva práce a sociálních věcí, kde se podílel na další podobné lumpárně). Novinkou je tentokráte účast Deloitte Advisory s.r.o., která zpracovala „ekonomické a technické posouzení projektového záměru JES“.  Jsou to všichni kluci šikovní :)

Názor na práci advokátní kanceláře Havel a Holásek, která svou troškou do mlýna přispěla i této kauze, nechť si udělá každý sám ;)

Právní vyjádření AK Havel a Holásek

Dokumenty:

Rozhodnutí ÚOHS č.j. S364/2012 JES MHMP a GORDIC

Přihlaste se k odběru článků. Jednou za čas pošleme výběr těch nejzajímavějších.

sdílejte článek
nv-author-image

Tomáš Pfeffer

Působí v týmu INDOC od roku 2002 jako zakládající partner. Problematice veřejných zakázek se věnuje od začátku působnosti prvního českého zákona o veřejných zakázkách. Na starosti má především taktiku, argumentaci a strategii postupu v jednotlivých kauzách našich klientů. Rovněž vyniká v nekonvenčním myšlení, nazývání věcí pravými jmény a setrvalém odporu vůči zaběhnutým nepořádkům. Klienti s ním často řeší svůj přístup na trh veřejných zakázek a byznys development jednotlivých obchodních příležitostí.